Dişli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği iftarı-2010

  • 26 Ağustos 2010
  • 628 kez görüntülendi.

 DDYD

Dişli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği iftarı

Merkezi Dişli Kasabasında Bulunan ve Yardımlaşma Amaçlı Faaliyetlerde Bulunan Dişli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin KuranKursu’nun Yanındaki Yeni Yerinde Ramazan’da Hergün verdiği İftar Davetlerinden birinde Bizde Bulunduk. Çok Samimi ortamda geçen davette Her türlü kesimdende hemşerilerimizin olması dikketlerden kaçmadı.

Yorum:İftarı veren Kişi yaklaşık bir, iki sofra kendi istediği kişileri davet edebiliyor veen önemlisi ise buradaki sofradakiler değil,Yemekler 70 kadar ihtiyac sahibi Aileye evlerine kadar patpatlarla götürülüyor. Şimdi en cok eleştirilen şu sorunabakalım.Bırakın dernek yemeğini kendi geçmişlerimiz için ve düğünlerimizde yaptığımız yemeklerde Zengin Fakir aynı yerde oturmuyorlar mı?Buralarda niyeSadece fakirleri davet etmiyoruz.Durumu iyi olan bir akraba yada arkadaşını davet etme bakalım ne oluyor? Allahrızası için Davet vereceksin ve nerde godaman sırtı kalın varsa onu okuyacaksın.Daha sonrada başkasını eleştireceksin.Kabul etmeliyiz ki Bunu Hepimiz yapıyoruz.. Ee ne diyelim Allah Kabul Etsin.

Bizler Önce kendimizi eleştirmesini bir türlü öğrenemeyeceğiz.iftarın fakiri,zengini olacağını düşünmüyor,yapılan işin nasıl daha güzel olabileceğini düşünmemizin dahada faydalı olacağı kanatindeyız. Yorumlarımızı bu çerçevede yaparsak birbirimize faydalı olabiliriz.Yoksa Boşuna Bu Derneği kurmuş yada Bu haberi yapmış oluruz.(Dislimbenim.com)

İftar Yemeğini Allah Kabul Etsin derken, Bu Güzel iftar Davetinden Elde edilen Görüntüleri sizlerle Paylaşıyoruz.

ddyd

dsc09488 dsc09496q dsc09499d dsc09500 dsc09505fv

Muhammet Ünal

Muhammet Ünal

muhammet_unal@hotmail.com

YAZAR - Facebook