Erbakan Hoca Vefat etti

  • 27 Şubat 2011
  • 1.483 kez görüntülendi.
 Erbakan Hoca Vefat etti
Saadet Partisi ve Milli Görüş lideri Prof.Dr. Necmettin Erbakan Hoca Bugün 12.00 Civarında vefat etti.
Erbakan Hoca’nın ölüm nedeni kalp ve çoklu organ yetmezliği.
Ankara’da Güven Hastanesi’nde tedavi altında olan Erbakan Hoca’nın ölüm haberinin ardından Saadet Partililer hastaneye akın etmeye başladı.19 Ocak’ta hastaneye kaldırılan Erbakan Hoca’nın ilk başta 24 saat kalacağı açıklanmıştı. Ancak taburcu süresi hergün giderek uzadı.Erbakan Hoca sol ayağında bir damar iltihaplanmasıyla hastaneye yatırılmıştı.Bu süreçte kendisini ziyaret etmek isteyenler ise Erbakan ile görüştürülmedi.

CENAZE SALI GÜNÜ

Recai Kutan Erbakan Hoca’nın ölüm haberini açıkladıktan sonra cenazesinin Salı günü İstanbul Fatih Camiinde olacağını açıkladı.Öğle namazının ardından Merkez Efendi aile kabristanına gömülecek.

ERDOĞAN: ALLAH ONDAN RAZI OLSUN

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Erbakan Hoca’nın öğretmeye ve öğrenmeye kendisini adamış bir insan olduğunu söyledi.Erdoğan bir hoca, bir lider ve bir insan olarak genç nesillere güzel örnek olduğunu söyledi.Başbakan, “Allah ondan razı olsun. Ondan öğrendiklerimiz çok önemlidir. Saadet Partisi’nin başı sağolsun.dedi

erbakanr

85 Yaşında Vefaat Eden ,İdeolojik Siyasetin Son Liderlerinden
Eski Başbakan, Prof.Dr.Necmettin Erbakan Hoca’mıza Allah’tan Rahmet, Tüm Sevenlerine ve Milli Görüş Camiasına Başsağlığı Diliyoruz.

(İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn) Şüphesiz ki bizler herşeyimizle Allah’a âidiz ve bizler şüphesiz ki O’na döneceğiz.”(Bakara Sûresi-156)

 Prof Dr. Necmettin Erbakan için Kasabamızda Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı Allah Kabul Etsin.Allah Hoca’nın Mekanını Cennet Etsin ve Duaları Kabul Etsin.

41827482 42073626

  Ankara’da vefat eden eski başbakan ve Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakaniçin Fatih Camii’nde cenaze töreni düzenlendi.Yüzbinlerce kişinin katıldığı törende devletin zirvesi de ezilme tehlikesi yaşadı.Törenin ardından Erbakan’ın cenazesi Merkez Efendi Mezarlığı’na götürülmek üzere yola çıktı.Binlerce insan cenaze aracının ardından yaklaşık 4 kilometre mesafedeki mezarlığa doğru yürüdü.Kalabalık nedeniyle adım adım ilerleyebilen cenaze aracı 4 km’yi ancak 2,5 saatte alabildi.Erbakan’ın tabutu eller üzerinde mezarına taşınarak eşinin yanına defnedildi..

 Cenaze Merasiminden Küçük Notlar

 DEVLETİN ZİRVESİ CAMİDE

Cenazeye şu isimler katıldı: Cenazeye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin,Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile Başbakanı İrsen Küçük,Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu,Devlet Bakanı Cemil Çiçek, Bülent Arınç,Egemen Bağış, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Çalışma Bakanı Faruk Çelik,Bayındırlık Bakanı Mustafa Demir,Tarım Bakanı Mehdi Eker, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,  Abdulkadir Aksu,Kürşat Tüzmen, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu,İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek,1. Ordu Komutanı Org.Hayri Kıvrıkoğlu ve askeri erkan, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu,Deniz Baykal, eski başbakanlardan Tansu Çiller,DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener,Eski Bakanlardan Hüsamettin Özkan, Mehmet Ağar,Yaşar Okuyan,  İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Ali Müfit Gürtuna CHP’li Akif Hamzaçebi,BDP’li Sırrı Sakık, İlhan Kesici, Prof.İlber Ortaylı, Türkiye Caferileri lideri Selahattin Özgündüz.

 10 BİN POLİS GÖREV YAPTI

İSTANBUL’UN TÜM CAMİLERİNDE SELA OKUTULDU

VATANDAŞLAR SABAH SAATLERİNDE AKIN ETTi

“SLOGAN ATMAYIN” UYARISI-

Fatih Camii’nin avlusuna cenaze öncesi büyük bir platform ve ses düzeni kuruldu. Erbakan’ın cenazesi 100’ü aşkın basın kuruluşu tarafından canlı yayınlandı. Kurulan platform üzerinden görüntülerdağıtılırken cami avlusunda bulunan vatandaşlara da “Slogan atmayın” uyarısı yapıldı.

19106520110301075152ank 191143necmettinerbakan4 191162necmettinerbakan4 605901detay 74408546

Muhammet Ünal

Muhammet Ünal

muhammet_unal@hotmail.com

YAZAR - Facebook