Sarraf Hasan Dal Cinayeti Sonuçlandı

  • 31 Ocak 2012
  • 2.528 kez görüntülendi.
Yıl 2008 Ağustos Ayı,Bolvadin’de Rızkını Kuyumculuktan kazanan Hemşehrimiz, Hasan Dal Ağabey, Akşam işten eve gelirken, Polis kılığına girmiş caniler tarafından Öldürülerek, Arabasıyla beraber Yakılmıştı.

Aradan çok kısa bir zaman sonra Bolvadin Cumhuriyet Savcılarının ve Jandarma istihbaratın organize Çalışmasıyla failler yakalındı.Araştırma sonucunda Bu kişilerin Bir Cinayet ve Vurgun çetesi olduğu ve Çok sayıda suça karıştıkları belirlendi. Durum böyle olunca Dava Ankara Devlet Güvenlik mahkemesine taşındı.2008 Yılından Beri Devam eden Dava Geçtiğimiz hafta içinde sonuçlandı.

Sonuca göre Hasan Dal Suçundan ve Vurgun Soygun olan diğer 56 Çeşitli Suçtan Dosyası Bulunan Çete Üyeleri;

Necmi Akdeniz(Emirdağ),Hasan Dal davasından 72 Yıl Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis

diğer suçlardan 55 Yıl ve Ayrıca 3 Yıl Hücre cezası Hükmü…

M.Ali Yörük(Yörükkaracaören),Hasan Dal Davasından 72 Yıl Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis

diğer Suçlardan 55 Yıl ve Ayrıca 2.6 Yıl Hücre Cezası Hükmü..

Erkan Albayrak(Yörükkaracaören),Hasan Dal Davasından 72 Yıl Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis

diğer Suçlardan 50 Yıl ve Ayrıca 2.6 Yıl Hücre Cezası Hükmü Verildi.

Böylece Bu Esrarlı Olaylarda aydınlanmış ve hüküm bulmuş oldu.Gidenler geri gelmeyecek.Fakat, Bu dava sonucunun, Özellikle Mağdur Aileleri bir nemzede olsa rahatlatmasını ümit ederken,Sonuç bakımından,Türk yargısınında Ayağının bazen Sektelediğini Fakat Gözlerinin Kör Olmadığını Görmüş olduk.Tüm yargı Mensuplarımızı Bu vesileyle Kutluyoruz.Esasında Bu sonuç (İdam) anlamına geliyor.Fakat Ülkemizde idam kaldırıldığı için Mahkemeler Buna benzer davalarda böyle sonuçlar alıyor.Ayrıca Bu cezanın Siyasi Affa uğrama gibi bir durumuda yok.

1331126405_yanlarina_kalmadi_h299

Bu Davaya bakan Tüm Savcı,Hakim ve Olayın Aydınlanmasında Büyük Emekleri olan 2008 Yılının Afyon Valisi SN.Haluk İmga Bey’e, İsimlerini yazmak istemeğimiz Bolvadin Cumhuriyet Savcılarına, Bolvadin Jandarma istihbarat Komutanları ve Askerlerimize, Ankara Devlet Güvenlik Mahkemesi Hakimlerimize, Ayrıca Hep Yanımızda olup bizlere bu kötü günümüzde destek çıkan tüm Dişli kasabası halkımıza , Akrabalarımıza,Uzaktan Yakından Arayan Dostlarımıza Sonsuz teşekkür ediyoruz. Babamız,Eşimiz,dedemiz Sen Yerinde rahat uyu, Yapılan Suç cezasız kalmadı.

Hepimiz Seni Çok Özledik. Allah Taksiratını Affetsin…(Hasan Dal Ailesi)

Muhammet Ünal

Muhammet Ünal

muhammet_unal@hotmail.com

YAZAR - Facebook