Ev Fareleri Yakalandı

  • 03 Aralık 2012
  • 639 kez görüntülendi.

Kasabamızda Bir yıl önceki Postane soygunu haricinde Belki Bu güne kadar 20 Eve yada işyerine Hırsızlar girdi.Özellikle son 15 gündür Kasabamızdaki Tarım Kredi Kooperatifi Başta olmak üzere İşyeri ve Evlere Soygun Düzenlendi.Yaklaşık 15 Gündür Millet Bazı isimlerden şüphelenirken Bu işin içinden 5-6 Tane 12-15 Yaş arası çocuklar çıktı..

Yapılan sorgulama sonucunda çocuklar suçlarını itiraf etmişler.Farklı isimler Farklı evlere girmiş ve Bu evlerinde çoğunluğu tabiki Avrupalı evi yada Gurbetcilerin boş evleri…Bu hırsızların çocuk olduklarına bakmayın.Genellikle parada ağır yükte hafif olan eşyaları çalmışlar yada çalmaya çalışmışlar.Yani sizinde tahmin ettiğiniz gibi altın ve para aramışlar.Çoğu girdikleri yeri karıştırmış biryere dokunmamışlar.

Bu Çocuk  Hırsızlar, uzman hırsızlar gibilermiş desek yanlış olmaz herhalde.Evlerine girilenlere geçmiş olsun diyelim.Gelelim bu çocukların Ailelerine, yargılamamız gereken analara,babalara,dedelere,,Bir tanıdıktan öğrendim bu hırsızlığın içinde birde bisiklet çalınmış.Bunu örnek olması açısından yazıyorum.Bu çocuk bisikleti çalmış.eve getirmiş Anne,baba sormazmı nerden aldın oğlum diye SORMAZ..Çocukta son günlerde harçlık gani,oğlum nerden Aldın diye sormazmı? SORMAZ!

Biz Çocuklarımıza nerden aldın diye sormazsak.Bir gün gelir ya komşu sorar,yada polis,jandarma..Tabi bu birazda Genetikle alakalı bir durum ,Kökten gelen bi şey yani.Bu olaylar önceden daha çabuk aydınlanırdı.Şimdi Avrupa uyum yasalarından olsa gerek,zanlıyı ispat olmadan konuşturamıyorsun.Buda herkesin elini kolunu bağlıyor.Burayı çok açık yazmayalım.Anlamışsınızdır herhalde.

Birde çok önemli bir durum var.Şahit olduğumuz ve Duyduklarımıza bakarsanız.Bu tür olaylarda yada benzer olaylarda Bu iş için Tek güvencemiz olan Güvenlik Güçlerine,bizim burada onlar görevli olduğu için Jandarma diyelim…Yardımcı oluyormuyuz?Önce bunun mükayesesini yapalım.Bu çocukların hırsızlık yaptıklarını belki çok kimse biliyordu.Postaneyi soyanlar şu an aramızdadolaşıyor.onuda bilenler var.Bu kesin.Ama bizde nedense son yıllarda bi vurdumduymazlık ,bananecilik başladı..Bu çok yanlış bir tavır.Bugün sana, yarın bana, Bu işler böyle büyür gider..

Lütfen Bildiklerinizi Jandarmayla paylaşın (Tel:6126360)

Postane hırsızlığı demişken burada Köyde dolaşan bir dedikoduyu aydınlatmak isterim.Dedikoduya göre (Postane hırsızları yakalanmış ama bazı kişiler araya girip parayıda ödeyip olayı örtbas etmişler.) deniyor.Her zaman söylemişimdir.Bizim köyden çok sinema senaristi çıkar diye.Büyük sinema şirketleri buraya gelseler belki ayda 5 film çıkartırlar inanın buna.Özellikle siyaset işin içine girdiysevay halimize..Hiçmi utanmazmısınız ,sıkılmazmısınız be kardeşim. Bu olay o kadar basitmi? orada her kesin hakkı var.o çalınan para hepimizin parası..Video görüntüleri Ankara’ya balistik incelemeye gitti.Çünkü görüntüler tam aydınlık değil .Şu an herkes o görüntüleri bekliyor.Sonuç geldiğinde dislihaber sitesi bu kişilerin adını burada yazacak.Kimsenin bundan kuşkusu olmasın.Devletten gelen Bedava kömürü yakacaksın,yardım parasını çatır çatır yiyeceksin.Yazın işçi arayanların yanına gidip helalinden para kazanmayacaksın,Kahvede okey oynayacaksın.Sonra erkeğim deyip sokağa çıkacaksın.Paraya sıkıştınmı hırsızlık yapacaksın.Yok öyle Herkes konumunun,hasiyetinin,Şerifenin derecesini bilecek.

Bu olay ve bundan sonraki olabilecek olaylar için şunu belirtmek isteriz.Bu olaylarla ilgili olarak,araya hatırı sayılırların girmesini yardımcı olması istemiyoruz.Öyle şeyler duyuyoruzkiinanamıyoruz.Artık yeter Şeriatın kestiği parmak acımaz derler.Suç Cezasız kalmamalı..Ceza olsunki başkalarınada örnek olsun..Daha kış gelmedi,Kar yağmadı. Kışın ne olacak Allah bilir.Yakalanan çocuklar Yaş’tan dolayı serbest bırakılmış. Gurbette ekmek parası için çalışan Hemşehrilerimiz;Evlerinizi gelin kontrol edin.Kilitlerinizi kapılarınızı sağlamlaştırın, Güvenliğinizi Kendiniz uygulayın..

”Hırsızlar Aramızda”

1354558252_ailecek-hirsizlik.-2

Muhammet Ünal

Muhammet Ünal

muhammet_unal@hotmail.com

YAZAR - Facebook