AVRUPA DİŞLİLİLER GECESİ YAPILDI-2015

  • 08 Nisan 2015
  • 4.390 kez görüntülendi.

AVDDLOGO

AVDD

AVRUPA DİŞLİLİLER GECESİ YAPILDI

Kasabamızın Derneklerinden olup Avrupa’da faliyetlerini sürdüren Avrupa Dişlililer Derneği 3 Nisan’da Almanya’da Bir organizasyon düzenledi.Derneğin Haber Metnini Aynen Yayınlıyoruz.

Gurbet Eller Video 1 ve 2


AVRUPA DİŞLİLİLER DERNEĞI GECESİNDEN İZLENİMLER

Avrupa DiŞlililer Derneğimizin organize ettigi Birlik, Beraberlik ve kardeşlik gecesi büyük bir coşkuyla Bischofsheim ‘ da kutlandı.

Öncelikle Belediye Başkanımız Sayın Süreyya GÜVENİR ‘ e ve ekibine, daha sonra Derneğimiz üyelerine ve tüm katılımcılara çok teşekkür ederiz.

Avrupa Dişlililer Derneğimizin ağalığı Ahmet ÖZDEMİR Abimizden alınıp iki yıllığına Karavelilerin Emin ‘ in Kadir ‘ in oğlu MEHMET KARA Abimize geçmiştir.Hayırlı uğurlu olsun. Her iki eski ve yeni Ağamıza da Derneğimize yapmış oldukları maddi ve manevi yardımlardan dolayı teşekkür ederiz.

Bu organize de emeği geçen, görünen görünmeyen tüm hizmet erlerine tek tek canı gönülden şükranlarımızı sunarız. Hepiniz sağ olun , Allah yar ve yardımcınız olsun. Selam ve dua ile.

AVRUPA DİŞLİLİLER DERNEĞİ BAŞKAN KONUŞMASI

Sayın Dişli Kasabası Belediye başkanımız, tüm değerli saygı değer konuklarımız ve misafirlerimiz Avrupa Dişlililer Derneğimizin düzenlemiş olduğu Dişlililer Gecesine Hoş Geldiniz.

Değerli Dişlililer, değerli misafirlerimiz , 2000 yılından bu yana faaliyet göstermekte olan derneğimiz 15. Yılını sizlerin sayesinde kutlamaktadır. Siz değerli Dişlili hemşerilerimizin bunda katkısı azımsanmayacak kadar çoktur. Bunun için sizlere derneğimiz adına canı gönülden teşekkür ederiz. İyi ki varsınız.

Siz değerli misafirlerimiz bizleri yanlız bırakmayıp buralara kadar geldiniz. Birlik beraberlik ve kardeşliğinizi gösterdiniz. Bizlerde Yönetim Kurulu olarak sizleri burada misafir etmekten gurur duyuyoruz. Ayrıca kadın kollarımız ve BISCHOFSHEIM ‘ da yaşayan Dişlili bacılarımız siz değerli misafirlerimize kendi elleriyle yöresel yemekler sunacaklar. Onlara huzurunuzda teşekkür ederiz.

Kısace derneğimizin amaç ve faaliyetlerinden de bahsetmek istiyorum;

– Derneğimizin Misyonu ; İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır ilkesiyle çalışmalarımızı en üst seviyede yürütmektir.
– Vizyonumuz ; Avrupa ‘ da Birlik ve Beraberlik olup Dişlimize gereken güzellikleri sunabilmektir.
– Çalışma ilkelerimiz ; Gurbette ki Dişlilileri bir araya toplamak , haberleşme , irtibat ve beraberliğimizi bir arada tutmak , şeffaflık ve eşitlik ilkesi ile Yönetim Sağlamak , Yurt dışı ve yurt içi olaylara duyarlı olmak , çevremize duyarlı olmak , her türlü olay haber ve projeye anında olumlu reaksiyon göstermek. Tabi ki sizden gelecek her türlü fikire açık olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Konuşmama son vermeden önce hepinize iyi eğlenceler diler , saygı ve sevgiyle selamlar, katılımlarınızdan dolayı derneğimiz adına teşekkür ederim.

Avrupa Dişlililer Derneği Başkanı
Nurullah OKUMUŞ

AVRUPA DİŞLİLİLER DERNEĞİ MUASİP-SEKRETER KONUŞMA METNİ

Öncelikle amacı birlik, beraberlik ve kardeşlik olan Dişlililer gecemize hoş geldiniz. Ben derneğimizin Muasip ve Sekreteriyim. Bu konuda üzerime düşen görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışıyorum. Müsade ederseniz sizlere bu konuda bir kaç istatistiki bilgi vermek istiyorum.

20.04.2014 Tarihinden buyana , yani yaklaşık bir yıldır ne gibi faaliyetlerde bulunduğumuzu detaylara girmeden sırayla belirtmek isterim;

– Öncelikle noter işlemleri ile ilgili pürüzler giderildi. Dernek yeni adresine resmi olarak taşındı(Adres yanlışlığı düzeltildi ve değişikliği yapıldı. Resmi olarak notere başvuruldu)
– Bankacılık sisteminde ki değişiklikler nedeniyle problemli olan sistem yeniden sepa ile ONLINE BANKING’e geçildi.
– 15 yıl önceki tüzük yenilendi. Kurul toplantısıyla uzun çalışmalar sonrası güncel hale getirildi.
– Üye kayıtları kontrol altına alındı. Digital ortamda üye takibi sağlandı.
– Derneğimiz ve üyelerimiz arasında sosya paylaşım siteleri kuruldu. (E-mail , facebook , Twitter , Güzel Dişlim [www.dislikasabasi.com] , Skype[Telekonferans için] , WhatsApp [Yönetim Kurulunun haberleşmesi için] gibi)
– Tasarruf paketine geçildi. Dernek masrafları minumuma indirildi.
– Mali konularda şeffaflığa gidildi. Oto kontrol sistemi sağlandı. (Bütün girdi çıktı kayıt altına alındı. Gelir Gider denkliği sağlandı. Sistem herkese açık olup kontrol edilebilir)

Hepinize gecemize katıldığınız için Teşekkür Ederiz. İyi Eğlenceler. Hayırlı Akşamlar Dileriz. Selam ve Dua İle.

Muasip – Sekreter
M. vural YURDUSEV

Avrupa Dişlililer Derneği Başkanı   Dernek Yönetim Kurulu

BİLGİ İÇİN

Nurullah OKUMUŞ : 017664771803

Ahmet KANDEMIR : 01798006166

M. Şamil PETEK : 01629069603

Mennan PETEK : 017631587586

VİDEO GÖRÜNTÜLERİ


fotogaleri

 RESİMLERİN ÜZERİNE TIKLAYIP GALERİ’Yİ BAŞLATIN VE BÜYÜK BOYUTTA İZLEYİN

RESİMLERİN NORMAL BOYUTU TELEFON VE TABLETLER İÇİNDİR.

Muhammet Ünal

Muhammet Ünal

muhammet_unal@hotmail.com

YAZAR - Facebook