Özkaldı ve Özkaya DİŞLİ’ye Ziyarette Bulundu

  • 25 Mayıs 2015
  • 1.838 kez görüntülendi.

ÖZKALDI VE ÖZKAYA’YI DİŞLİ HALKI BAĞRINA BASTI

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili adayları Av. Ali Özkaya ve Yüksek İnşaat Mühendisi Akif Özkaldı, seçim çalışmaları kapsamında Dişli Kasabasında vatandaşlarla bir araya geldi. Coşkulu bir şekilde karşılanan Özkaldı ve Özkaya’ya Dişli Halkı yoğun ilgi gösterdi.Dişli’ye ziyaretlerde bulunan Milletvekili adayları Av. Ali Özkaya ve Akif Özkaldı, Cami önünde düzenlenen mitingde konuştular. Kasaba girişinde konvoylar eşliğinde karşılanan Milletvekili adayları Özkaya ve Özkaldı’ya Dişli halkı kurban kesti. İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven, İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel’in de katıldığı mitingin açılış konuşmasını AK Parti Bolvadin ilçe Başkanı Halil İbrahim Sevim yaptı. Dişli halkının her zaman AK Parti’nin yanında olduğunu ifade eden İlçe Başkanı Sevim, “Sizlerle gurur duyuyoruz. Partimize büyük destek veriyorsunuz. Girdiğimiz her seçimde AK Parti’nin yanında oldunuz ve olmaya da devam ediyorsunuz. Allah’ın izni ile 7 Haziran seçimlerinde Dişli beldemiz partimize yine en yüksek oyu vereceğine eminiz” diyerek konuştu.

PROJELER ÜRETİP HAYATA GEÇİRİYORUZ

İlçe Başkanı Halil İbrahim Sevin’in ardından İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven ile İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel de birer konuşma yaptılar. Konuşmalarında AK Parti’nin hizmet ve yatırımlarından bahseden Yurdunuseven ve Sel, Afyonkarahisar’ın son 13 yılda önemli yatırımlar aldığını dile getirdiler. Son 13 yılda yaklaşık 10,6 Milyar TL tutarında yatırım ve hizmetin Afyonkarahisar halkının hizmetine sunulduğunu hatırlatan İl Başkanı Yurdunuseven, “Daha öncesinde de yaptığım konuşmalarda dile getirmiştim. İlimize son 13 yılda 10,6 Milyar TL tutarında yatırım ve hizmet yapıldı. Halen projeleri devam eden çalışmalarımız var. Aynı zamanda proje aşamasında olanlarda var. Durmadan yorulmadan sizlere hizmet etmek için çalışıyoruz. Dişli halkımıza da hizmet ediyoruz. Belediye Başkanımız Süreyya beyde seçildiği günden beri çalışıyor” dedi.

HAYAL DENİLEN PROJELER HAYATA GEÇTİ

Birilerinin hayal bile edemediği projelerin AK Parti döneminde hayata kavuştuğunu dile getiren Milletvekili adayı Akif Özkaldı, AK Parti hükümetleri halka verdiği sözleri yerine getirdiğini söyledi. Bolvadin’in evladı olduğunu hatırlatan Özkaldı, hükümet yatırımlarından bahsetti. Özkaldı konuşmasını şöyle sürdürdü; “Partimizin 3 Kasım 2002 tarihinde tek başına iktidara gelmesiyle birlikte ülkemizde yatırım ve hizmet yağmuru başladı. Eğitimden sağlığa, ulaşımdan çevre ve şehirciliğe, kültür ve turizmden bilim ve sanayiye, enerji kaynaklarından gölet ve barajlara kadar birçok proje hayata geçti. Birilerinin hayal bile edemediği projeleri AK Parti hükümetleri gerçekleştirdi. Son 13 yılda bir birinden önemli projelere hayat veren hükümetlerimiz halkına verdiği sözleri hep yerine getirdi.”

KIRSAL KALKINMAYA CİDDİ BİR DESTEK VERİLDİ

AK Parti hükümetlerin kırsal kalkınmaya önemli destekler verdiğini hatırlatan Milletvekili adayı Akif Özkaldı, “Tarım-sanayi entegrasyonunu sağlayan yüzde 50 hibe destekli Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı 2006 yılında başladı. Tarımsal ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi, depolanması ile ilgili ekonomik yatırımlar ile Makine-Ekipman alımları, damla ve yağmurlama sulama yatırımları desteklenmektedir. Kırsal kalkınma destekleriyle 3.8 Milyar TL’lik yatırım yapıldı, 5 bin 450 tarımsal sanayi tesisi bitti, 46 bin kişiye istihdam sağlandı. Kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi kapsamında 2006-2014 yılları arasında toplam 2,2 Milyar TL hibe desteği verildi” şeklinde konuştu.

TAŞERON ÖRGÜTE HAVALE EDİLDİ

Dişli Kasabası halkının gösterdiği yoğun ilgiden büyük bir mutluluk duyduğunu dile getiren Milletvekili adayı Av. Ali Özkaya, paralel yapıyla mücadeleyi anlattı. Özkaya, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bizim hepimizde bu sürece şahitlik yapıyoruz. 29 Ocak 2009’da Cumhurbaşkanımız Davos’ta İsrail’a ‘one minute’ demişti. Bu olayın ardından İsrail ve Yahudi camiası Recep Tayyip Erdoğan’ı hedefe koydu. Dediler ki Erdoğan’ın Türkiye’nin başında olduğu müddetçe bizim açımızda sıkıntı var ve onu yönetimden uzaklaştırmamız lazım. Bunu yapmak için de toplan tüfekle yapmak mümkün olmuyor. Bunun için yoğun bir etki gösterecek bir taşeron örgüt gerekiyordu. O dönemlerde de Ergenekon ve Balyoz davaları vardı. Bu operasyonlar o dönem bir taşeron örgüte havale edildi. 2011 yılında Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) o zamanki Ergenekon savcılarını görevden aldı. O yılda partimizde bir Anayasa değişikliğine karar verdi. Anayasa değişikliği ile ilgili en önemli olan kısımlardan birisi ise yargı ile ilgili olan kısımlardı. HSYK’nın yeniden yapılandırılması, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay ve Danıştay gibi kurumların yapısının değişikliği gibi konular önemliydi. Değişikliği 12 Eylül referandumu ile kabul edildikten sonra HSYK’da seçimler yapıldı. Cumhurbaşkanımız Erdoğan o zaman HSYK üyelerinin meslekte kariyer sahibi ve toplumun her kesimine hitap eden insanlardan oluşmasını istedi. Buna göre bir liste yapıldı, ancak 11 kişi adli yargıdan 5 kişi de idari yargıdan seçilecekti. Fakat bu geniş yelpaze bir grubun listeleri çizerek, bir grubun paralel yapının kendi insanlarının tamamının asil listede diğer insanların ise yedek listede kalmasına vesile oldu.”

KATILIM YOĞUN OLDU

Yapılan konuşmaların ardından Özkaya ve Özkaldı vatandaşlarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Dişli’de düzenlenen mitinge Milletvekili adayları Özkaya ve Özkaldı’nın yanı sıra,Dişli Belediye Başkanı Süreyya Güvenir,Belde Başkanı Sait Şişik ve Yönetimi, İlçe Başkanı Halil İbrahim Sevim ve yönetimi, İl başkanı İbrahim Yurdunuseven, İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, İl Gençlik Kolları Başkanı Dilek Hanım Çengel, , il genel meclis üyeleri, ilçe kadın ve gençlik kolları başkan ve yönetimleri ile partililer eşlik etti.

AkParti Dişli Mitingi-2015 (33)

FOTO1

Muhammet Ünal

Muhammet Ünal

muhammet_unal@hotmail.com

YAZAR - Facebook