Kanal 3’e Tepki Yağdı..

  • 09 Ocak 2016
  • 2.857 kez görüntülendi.

kanal3.1

6 Ocak Günü Kalleş bir kurşunla Şırnak’da Görev yaptığı yerde Şehit olan Hemşehrimiz Bolvadin ilçesinden Ramazan Emet Kardeşimiz’in Cenaze Törenini Canlı yayınlamayan ve Haberi kısa geçen Afyon’un kanalı Kanal3’e,Bolvadin Halkı başta olmak üzere sosyal medyadan tepki yağdı..

Sosyal medyada sert tepkiler gösterilen Kanal 3’le ilgili yapılan yorumlarda;

*Bundan sonra benim için kanal 3 Afyonkarahisar’ın yerel televizyonu değildir.

*Benim yiğidimi benim şehidimi sonsuzluğa uğurlarken tv kanalında eğitim videosu veriyorsan sonra da pişkin pişkin gelip valilikten izin alamadık diyebiliyorsan sen benim memleketimin kanalı değilsin.

*Ve şenlik olunca hemen gelip canlı yayın yapıp, bu acı günüme ortak olmuyorsan kayıtlardan siliyorum seni.

gibi tepkiler verildi..

Bizlerinde yakından takip ettiğimiz kanal3 televizyonu son zamanlarda birçok programı tekrarını veriyor.Çoğu zaman belgesel yayını yapıyor.Kanal3 özellikle son günlerde müzik klipleri, western filmleri,çok eski yabancı filmler ve Şaban filmlerini yayınlayan fason kanallar gibi bazen türk filmleri yayınlıyor.Yani gerçektende son zamanlarda kanal3’e birşeyler oluyor.

Bütün bu sorunların Kanal 3’te yönetim ve çalışan personel değişmesinden sonra, yayın politikasınında değiştiği, televizyon kuruluşunun izlenme sayısının da çok düştüğü,  Yönetimin ve kanalda çalışan ekibin sık sık değiştiği bu nedenle başarılı olamadığı iddia ediliyor.Maddi imkansızlıklarda konuşulanlar arasında.

Afyonumuzun gözbebeği olarak yayın hayatına başlayan ve özellikle gurbetci kardeşlerimizin vazgeçilmez kanalı Kanal3 Şirketi sosyal medya üzerinden bir açıklama yaptı.Kanal3 yetkilileri Bolvadin’deki Şehit cenazesini valilikten izin alınamadığı için Canlı yayınlayamadıklarını  söyleyerek, kendilerini savundular.Fakat Cenazenin olduğu gün Kanal3 Televizyonun Canlı yayın ekibinin,Bakan Eroğlu’yu Ahmet Necdet Sezer Kampüsüne gelecek diyerek, orada bekledikleride görenlerin iddaları arasında..

Yönetim maddi sorunlar yaşıyor olabilir.Bu gayet doğal birşey.Fakat canlı yayınlanan herhangi bir müzik programı esgeçilip,onun yerine belki daha az masraf yapılarak, Yüreğimizin yandığı olay olan, Şehit cenazesi yayınlanabilirdi diye düşünüyoruz.

Afyonumuzun Kanalı Kanal3 Bu tür iddalar yada gerçekler arasında yayın hayatına normal seyirde devam ediyor.Fakat şuda unutulmamalıdırki 40Bin kişilik Bir Bolvadin’de,Şehit oluyor ve cenazede 20Bin kişi bulunuyorsa,kusura bakma arkadaş,mazeretin ne olursa olsun oraya gidip üzerine düşen vazifeyi yapacaksın.Bizim söyleyeceklerimiz bunlar.Herkes yapacağı işten sorumludur.Keşke bu durum yaşanmasaydı.Bakalım son günlerde neler olacak ve gelişecek.

 

kanal3.2

Muhammet Ünal

Muhammet Ünal

muhammet_unal@hotmail.com

YAZAR - Facebook