(Afyon’da Bombacı) Haberi YALAN

  • 27 Mart 2016
  • 1.392 kez görüntülendi.

AFYONKARAHISAR, TARIH BOYUNCA DOGUYU-BATIYA, KUZEYI-GUNEYE BAGLAYAN BIR KOPRU OZELLIGINI KORUMAKTADIR. ESKI TUNC DONEMINDEN ITIBAREN BIRCOK MEDENIYETE EV SAHIPLIGI YAPAN AFYONKARAHISAR KENDINE OZGU YEREL KULTUREL OZELLIKLER GELISTIRMIS BIR IL OZELLIGINI KORUYOR.(ARSIV) (ANADOLU AJANSI - SAIT KARADUMAN)(20050513)

Yaklaşık 10gün kadar önce Afyonkarahisar’da Bombacı yakalandı diye bir haber duyuldu.Daha sonra bu haberin düzmece olduğu sapığın birinin watsapdan tanıdıklarına ses kaydı gönderdiği ve daha sonra bu uydurma ses kaydının sosyal medyadada paylaşıldığı öğrenildi. Bu olay üzerine kentte korku hakim oldu. Emniyet Güçleri tarafından B.Y. isimli kişi tespit edildi ve hemen gözaltına alındı.Afyonkarahisar Emniyeti Bu olayın hemen ardından açıklama yaparak Böyle birşey olmadığını ses kaydının ve haberin düzmece olduğunu açıkladı.Bu olay aydınlığa kovuşalı günler geçti ama birkaç gündür fark ettik.Halkın ağzında hala bu olay gerçekmiş gibi dilden dile dolaşıyor.Bizde doğrusunu iyice öğrenin diye dislihaber olarak böyle bir yazı paylaşmak istedik.

Afyonkarahisar’da yada herhangi bir İlçesinde, kasabasında Bombacı falan yakalanmadı.Bu yalan bir haber..Lütfen bu olayı iyice anlayanlar ve bilenler,  yanlış bilenlere anlatsınlar.

Öyle birşey olsa bile Ülkemizin heryeri Afyon’dur.Hiç bir şey fark etmez.Doğuda patlayan her bombada,her silahda hepimizin yüreği ürperiyor.Analar,Eşler,Evlatlar şehitlerine ağlarken bizlerde burada yanıyoruz.Allah en kısa zamanda Ülkemizi huzura ve refaha kavuştursun.Düşmana fırsat vermesin.

Muhammet Ünal

Muhammet Ünal

muhammet_unal@hotmail.com

YAZAR - Facebook