Kurucaova’lının (Bir Garip Kaçırılma Hikayesi)

  • 16 Mart 2016
  • 4.489 kez görüntülendi.

ahmetkoca

Bir buçuk aydır kayıp olan Bolvadin’e bağlı Kurucaova Köyü Halkından Ahmet Koca ATV‘deki Müge Anlı ile Tatlısert programına konu oldu.

 Müge Anlı ile Tatlı Sert programında Ahmet Koca’nın yakınları Ahmet Koca ile ilgili bilgi bulmaya çalıştı.Olay şöyle gelişti..Hamidiye köyüne gitmek için yola çıkan Ahmet Koca’nın aracı yolda çalışır vaziyette bulundu. Kaybolduğu akşam evden ayrılan Ahmet Koca, halasının yanına gideceğini belirterek evden çıkmış. Halasının evine 4 km uzaklıkta aracı kurşunlanmış olarak bulunan Ahmet Koca’ya o esnada ne olduğu henüz bilinmiyor. Arabanın içinde ayakkabısının birinin olması, araçta kurşun izleri olması ve aracın çalışır halde bulunması Ahmet Koca’nın öldürülmüş olabileceği şüphelerini akıllara getirdi. Müge Anlı’nın programına konuk olan Ahmet Koca’nın yakınları bir düşmanlarının olmadığını, Ahmet Koca’nın cinayete kurban gitmiş olması halinde şüphelenebilecekleri birilerinin bulunmadığı dile getirdi.

Aracı ile köylerde gezerek kıyafet satan Ahmet Koca’nın aracının kurşunlanmış olarak bulunması, Ahmet Koca’nın cinayete kurban gitmiş olabileceğini düşündürdü. 35 gündür ortalarda olmayan Ahmet Koca yapılan tüm aramalara rağmen bulunamadı. 

ATV‘deki programın bir sonraki bölümünde Ahmet Koca‘nın Kaybolduğu yerde domuz bağı denilen teknikle, elleri ve ayakları bağlanmış şekilde yol ortasında bulunduğu duyruldu..Daha sonra Programa konuk olan Kurucaova Halkından Ahmet Koca, Yaşadıklarını Canlı Yayında anlattı.Yaklaşık birbuçuk aydır kayıp olan Ahmet Koca’nın anlatıklarına Müge Anlı ve Programın yapımcıları espiriyle yaklaşarak inanmadı.Çünkü gerçektende anlattıkları kaybolan bir kişinin başına gelecek şeyler gibi görünmüyordu.Vatandaş olarak özellikle bu bölgeyi bilenler yada şahsı tanıyanlar olayın düzmece olabileceğini ihtimal dahilinde değerlendiriyorlardı. Bu Olaydaki düşüncelerinizi sizlere bırakıyoruz..Olay ne olursa olsun,Önemli olan Şahsın sağsağlim bulunması..Bu Kaçırılma Olayıda Kurucaovalı Ahmet Koca’nın Bir Garip Kaçırılma Hikayesi olarak hafızalara kazındı.

AŞAĞI OK

(Video)

Haberle ilgili video aşağıdadır.

İlgili haber için videoyu biraz ileriye sarınız.

Muhammet Ünal

Muhammet Ünal

muhammet_unal@hotmail.com

YAZAR - Facebook